Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym


wypełnianiezmarszczekkwasemhialuronowymKwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze. Jest podstawowym składnikiem umożliwiającym utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry dzięki zdolności do wiązania wody w tkankach. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do gorszego nawilżenia skóry i jej zwiotczenia. Skóra traci napięcie, swoją objętość, staje się wysuszona, pojawiają się delikatne linie, następnie głębokie zmarszczki i fałdy. Policzki i wargi tracą swoją objętość.

Nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego wstrzyknięte w miejsca wymagające wypełnienia w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd, korygując powstałe z upływem czasu głębokie deficyty objętości, fałdy, bruzdy i zmarszczki.

Za pomocą preparatów wypełniających na bazie kwasu hialuronowego m. in.:

  • korygujemy pogłębione bruzdy nosowo-wargowe

  • opadające kąciki ust tworzące tzw. „linie marionetki”

  • promieniste zmarszczki wokół ust

  • modelujemy łuk brwiowy (uniesienie opadających brwi)

  • nadajemy objętość zapadniętym policzkom

  • korygujemy niedoskonałości kształtu nosa

  • modelujemy kształt i nadajemy objętość ust

  • niwelujemy zmarszczki w okolicy czoła

  • niwelujemy niewielkie blizny zanikowe w tym zmiany potrądzikowe

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w postaci przezroczystego żelu bardzo cienką igłą w miejsce wymagające korekcji.

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po wstrzyknięciu preparatu i utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Trwałość efektu zależy od obszaru poddanego terapii, wieku, typu preparatu zastosowanego w zabiegu oraz trybu życia. Aby zapewnić maksymalnie długi efekt zabiegu zaleca się unikanie ekspozycji na wysokie temperatury w obszarze poddanemu terapii (sauna, solarium, zabiegi wykorzystujące fale radiowe, głęboką podczerwień, zabiegi laserowe). Przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych.


 

Powiększanie ust


powiekszanie-ust-1Korekta ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest szybkim, bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem, w trakcie którego możemy łatwo przywrócić utraconą objętość, skorygować kształt, podkreślić kontur czy po prostu tylko nawilżyć i podkreślić atuty naszych ust.

Warto wspomnieć, że kwas hialuronowy jest naturalnym antyoksydantem, który opóźnia procesy starzenia, dlatego przy wypełnianiu ust zawsze zyskujemy dodatkowy efekt anti-aging.

Kwas hialuronowy ma postać przyjemnego, przezroczystego, jednolitego żelu, który podawany jest w usta za pomocą cienkiej igły.

Ponieważ zabieg jest prosty, czas powrotu do normalnych zajęć jest bardzo krótki. Przez pierwsze 24 godziny należy unikać wzmożonych ćwiczeń fizycznych, zbytniej ekspozycji na światło słoneczne lub ciepło. Należy również unikać napojów alkoholowych, gorących posiłków i płynów. Przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych.


Wolumetria / Modelowanie konturów twarzy


wolumetria12W wyniku starzenia się pewne obszary twarzy ulegają zmianie poprzez zmniejszenie ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Zmiany te nadają twarzy starszy wygląd, przyczyniając się do opadania policzków, nadmiernego wyszczuplenia twarzy, tworzenia się głębokich fałdów, powstawania cieni na twarzy.

Wolumetryczne odmładzanie polega na przywróceniu utraconej objętości i korekcie zarysu twarzy (okolice skroni, łuki jarzmowe, policzki). Zabieg modelowania konturów twarzy nie tylko pozwala na dyskretną zmianę proporcji twarzy, ale powoduje również zwiększenie napięcia skóry, przyczyniając się tym samym do powstania efektu liftingującego. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego zapewniają doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry.

Wolumetria twarzy umożliwia: modelowanie kości policzkowych, podniesienie owalu twarzy, uwydatnienie kąta żuchwy, uzyskanie efektu liftingu poprzez przywrócenie normalnej objętości w wyglądzie okolic skroniowych i policzkowych.

Obecnie, opracowane specjalne, wysoko usieciowane preparaty kwasu hialuronowego przeznaczone do wolumetrii, mają silne właściwości podtrzymujące, charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników. Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Aby zapewnić maksymalnie długi efekt zabiegu zaleca się unikanie ekspozycji na wysokie temperatury w obszarze poddanemu terapii (sauna, solarium, zabiegi wykorzystujące fale radiowe, głęboką podczerwień, zabiegi laserowe). Przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych.